Ruszyła firma Putin Consulting Ltd.

opublikowano: 12-03-2014, 16:53

Roman Putin, kuzyn prezydenta Rosji Władymira Putina, uważa, że teraz jest najlepszy moment do inwestowania w tym kraju. Dlatego uruchomił firmę, która ma w tym pomóc. Zapewnia potencjalnych klientów, że ich inwestycje będą miały „specjalną ochronę”.

Roman Putin jest synem Igora Putina, młodszego brata Władymira Putina seniora, ojca obecnego prezydenta Rosji. Podobnie jak ten ostatni, zanim został biznesmenem pracował w Federalnej Służbie Bezpieczeństwa, następcy KGB. Roman Putin jest podobno współwłaścicielem trzech firm, twierdzi, że doradzał władzom kilku rosyjskich regionów w sprawach społecznych i gospodarczych. Zapewnia, że Putin Consulting Ltd. to jego „osobisty projekt”. Obiecuje, że firma pomoże nawiązać bliskie kontakty z władzami Rosji w celu realizacji projektów inwestycyjnych. Potencjalnych klientów przekonuje argumentami, że biurokracja i korupcją wciąż są dużymi czynnikami ryzyka działalności w Rosji. Odnosząc się do obecnego kryzysu politycznego, wywołanego wydarzeniami na Ukrainie, Roman Putin ocenia, że jest on przejściowy.
 
- Dziś przed inwestorami otworzyły się możliwości, które wcześniej nie istniały, lub były bardzo trudne do uzyskania. Okres geopolitycznej niestabilności wkrótce minie i inwestorzy skorzystają na tym – głosi komunikat Putin Consulting Ltd.

None
None
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, MarketWatch

Polecane