Ruszyło największe w Polsce centrum dystrybucyjne leków

PAP
opublikowano: 03-08-2016, 14:44

Spółka PGF Urtica otworzyło w środę największe w Polsce centrum dystrybucyjne leków. W magazynie, zlokalizowanym na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej znajdzie pracę 250 osób. Inwestycja kosztowała blisko 30 mln zł.

Jak informuje spółka, powierzchnia magazynu wynosi 5 tys. mkw. To z tego miejsca leki zostaną przetransportowane do aptek szpitalnych, trafią do 4 tys. odbiorców. Według firmy, leki z magazynu w Łodzi otrzyma, co trzeci hospitalizowany pacjent.

Jak mówi prezes PGF Urtica Tomisław Bensari, miesięcznie spółka realizuje ponad 40 tys. zamówień. Jego zdaniem nowy magazyn pozwoli zwiększyć możliwości operacyjne firmy.

PGF Utrica zapewnia, że dzięki nowej inwestycji spółka będzie w stanie dostarczyć leki do każdego miejsca w kraju w ciągu 24 godzin, a w trybie CITO w zaledwie 6 godzin od przyjęcia zlecenia. W ciągu miesiąca z magazynu będzie wydawanych 100 tys. paczek oraz około 5 tys. palet.

PGF Urtica to największy dystrybutor leków na rynku szpitalnym. Należy do Pelion S.A. – właściciela m.in. rodziny DOZ Aptek "Dbam o zdrowie" oraz Drogerii Natura. Jak podkreśla prezes Pelion Jacek Szwajcowski, celem strategicznym spółki, która od początku pozostaje polską firmą, "jest stabilny i konsekwentny rozwój w sektorze ochrony zdrowia". "Inwestycje takie jak nowe centrum dystrybucyjne PGF Urtica wpływają nie tylko na rozwój naszej firmy, ale również oznaczają wymierne korzyści dla polskiej gospodarki" – powiedział.

Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna istnieje od 19 lat. Wydała w tym czasie 288 zezwoleń, a inwestorzy zrealizowali inwestycje o łącznej wartości ponad 13,6 mld zł, dzięki którym powstały prawie 34 tysiące miejsc pracy. 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane