RWE zamówi gaz dla Nabucco

opublikowano: 29-01-2010, 18:42

RWE chce podpisać w pierwszym półroczu umowę na dostawę gazu, który ma zostać przesłany gazociągiem Nabucco, dowiedział się Reuters. 

Analitycy uważają, że może mieć to przełomowe znaczenie. Zamówienie gazu oznacza iż plan budowy omijającego Rosję gazociągu, zasilanego surowcem znad Morza Kaspijskiego, nareszcie zaczyna się materializować.

Jeremy Ellis z RWE Supply & Trading zapewnił Reutersa, że spółka jest zainteresowana zawarciem wiążącego kontraktu. Prawdopodobnie drugą stroną będzie Turkmenistan, który miałby zobowiązać się do dostawy 10 mld metrów sześciennych gazu w momencie uruchomienia Nabucco w 2014 roku.

Gazociąg Nabucco ma rocznie przesyłać znad Morza Kaspijskiego do 31 mld metrów sześciennych gazu. Jego trasa będzie przebiegać przez Turcję, Bułgarię, Rumunię, Węgry do Austrii.

MD, interactiv investor

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane