Ryanair kończy z polityką dwóch bagaży podręcznych

opublikowano: 06-09-2017, 11:38
aktualizacja: 06-09-2017, 11:43

Od 1 listopada największa europejska tania lotnicza pozwoli na przewożenie tylko jednego bagażu podręcznego.

Ryanair tłumaczy zmianę polityki zachowaniem pasażerów. Wnosili na pokład tyle bagażu, że powodowali opóźnienia startów. Od 1 listopada to się zmieni, choć nabywcy priorytetowych biletów będą mogli nadal wnosić dwa bagaże na pokład.

Samoloty lini Ryanair (fot. Bloomberg)
Samoloty lini Ryanair (fot. Bloomberg)
None
None

- Średnio mieliśmy 182 osoby wchodzące na pokład naszych samolotów i wiele z nich wnosiło dwa bagaże, a po prostu nie da się umieścić ich wszystkich na pokładzie samolotu – powiedział Kenny Jacobs, szef marketingu w Ryanair.  

Pasażerowie będą nadal mogli zabierać za darmo dwa małe bagaże, ale jeden będą musieli oddać i zostanie on  umieszczony w luku samolotu. Przewoźnik obniżył cenę tzw. rejestrowanego bagażu z 35 EUR do 25 EUR i zwiększył limit wagowy z 15 do 20 kg. Jacobs powiedział, że zmiana polityki opłat za bagaż będzie kosztowała przewoźnika 50 mln EUR rocznie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane