Ryanair ostrzegł przed wyższą stratą

ARŻ, Bloomberg
opublikowano: 02-11-2020, 11:25

Największy w Europie tani przewoźnik poinformował, że jego straty mogą pogłębić się tej zimy ze względu na kolejne ograniczenia wprowadzone z powodu pandemii.

Deficyt w drugiej połowie roku fiskalnego, który rozpoczął się 1 października, ma przekroczyć stratę 197 mln euro z pierwszych sześciu miesięcy – poinformował Ryanair w poniedziałkowym oświadczeniu.

Ryanair
fot. Bloomberg

Linie lotnicze w całej Europie zmniejszają i tak już ograniczone rozkłady lotów, ponieważ odrodzenie się wirusa skłania kraje do przywrócenia ograniczeń. Ryanair będzie obsługiwał 40 proc. swojej standardowej przepustowości tej zimy i powiedział, że liczba ta może jeszcze spaść.

Przewoźnik nie wyklucza, że w obliczu dalszych problemów finansowych niezbędne mogą się okazać kolejne zwolnienia. Akcje firmy spadły w poniedziałek rano o 1,1 proc, a od początku roku o 20 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane