„Ryczący Kotek” zarobił na opcjach na GameStop

opublikowano: 19-04-2021, 14:49

Keith Gill, guru uczestników forów inwestycyjnych z Reddit, zrealizował opcje kupna na akcje GameStop. Zarobione kilka milionów dolarów wydał na 50 tys. akcji spółki i już na nich dobrze zarabia, pisze Benzinga.

Gill jako „Ryczący Kotek” prowadzi kanał o inwestowaniu na YouTube. Na forum inwestycyjnym WallStreetBets na serwisie Reddit znany jest jako „DeepF------Value”. Jest uważany za jedną z głównych postaci stojących za gorączką spekulacyjną na amerykańskich rynkach akcji na początku tego roku. W lutym był jedną z osób, która zeznawała w tej sprawie w Kongresie USA.

W piątek Gill poinformował, że zrealizował wygasające tego dnia opcje kupna akcji GameStop, spółki, która stała się symbolem spekulacyjnej rewolucji drobnych inwestorów z początku roku. Kurs wykonania wynosił 12 USD i był ponad dziesięć razy niższy od rynkowej ceny akcji. Gill mógł zarobić ponad 7 mln USD na transakcji, która kosztowała go 10 tys. USD. Zysk wydał na dokupienie 50 tys. akcji GameStop, których ma już 200 tys. Zarabia na nich, bo drożeją o ponad 10 proc. w handlu przed poniedziałkową sesją po wiadomości o rezygnacji prezesa George’a Shermana. Gil chwalił się, że płacił średnio 55,17 USD za akcję GameStop, a kosztują obecnie prawie 172 USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Benzinga

Polecane