Rynek czeka na cięcie stóp procentowych przez ECB

Marek Druś
05-11-2001, 09:55

Według szacunków analityków, inflacja w krajach strefy euro spadła w październiku do 2,4 proc. Otwiera to drogę do kolejnej obniżki stóp przez ECB, której można spodziewać się jeszcze w tym tygodniu.

Zdaniem ankietowanych przez agencję Bloomberg analityków, październikowa inflacja w Eurolandzie spadła do 2,4 proc. z 2,5 proc. we wrześniu. Wskaźnik inflacji spada już piąty miesiąc z rzędu. Jego największą wartość, 3,4 proc., notowano w maju.

W opinii analityków, władze europejskiego banku centralnego mogą zdecydować na swoim najbliższym posiedzeniu o kolejnej, czwartej w tym roku obniżce stóp procentowych. Na taką decyzję wpłynąć może rekordowo wysoki spadek wskaźnika zaufania niemieckich menadżerów notowany w październiku oraz decyzja o dziesiątym w tym roku cięciu stóp procentowych przez Fed, która oczekiwana jest we wtorek.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Rynek czeka na cięcie stóp procentowych przez ECB