Rynek czeka na decyzje RPP

Marek Knitter
opublikowano: 26-05-2004, 00:00

Wtorkowy handel na rynku wtórnym obligacji przebiegał bardzo spokojnie. Ceny papierów skarbowych na początku notowań nieznacznie tylko wzrosły. Po południu aktywność inwestorów pozostawała już na bardzo niskim poziomie. Większość z nich wstrzymuje się z zawieraniem większych transakcji do czasu ogłoszenia decyzji Rady Polityki Pieniężnej w sprawie poziomu stóp procentowych.

Ceny obligacji 5-letnich wzrosły na otwarciu między innymi dzięki zwyżkom na rynkach zagranicznych. Pomogły w tym także zapowiedzi Ministerstwa Finansów, że w ramach czwartkowego przetargu zamiany będą oferowane obligacje dwuletnie i dziesięcioletnie. Rentowność pięcioletnich papierów spadła o 8 pkt baz. w porównaniu z poniedziałkowym zamknięciem. Po południu notowania na rynku wtórnym już niewiele się zmieniły. Po godzinie 15.00 rentowność obligacji dwuletnich wynosiła 7,54 proc., pięcioletnich 7,66 proc., a dziesięcioletnich 7,41 proc.

Dzisiejsza sesja na rynku wtórnym będzie bardzo nerwowa. Sytuacja zacznie się wyjaśniać dopiero po ogłoszeniu decyzji RPP w sprawie ewentualnej podwyżki stóp procentowych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Knitter

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Rynek czeka na decyzje RPP