Rynek faktoringu wart 222 mld zł

opublikowano: 24-06-2018, 22:00

W 2017 r. z faktoringu skorzystało 12,5 tys. polskich firm. To o 10 proc. więcej niż rok wcześniej.

W 2017 r. z faktoringu skorzystało 12,5 tys. polskich firm. To o 10 proc. więcej niż rok wcześniej. Wartość wierzytelności wykupionych przez firmy faktoringowe wzrosła w porównaniu z poprzednim rokiem o 17 proc. i wyniosła 222,5 mld zł — podał Główny Urząd Statystyczny.

Zdaniem Krzysztofa Tempesa, dyrektora sprzedaży w firmie Siemens Finance, choć rynek faktoringowy w ostatnim czasie szybko rośnie, wciąż ma jeszcze ogromny potencjał. Według Polskiego Związku Faktorów, w I kwartale tego roku wartość wierzytelności przekazanych do firm faktoringowych sięgnęła 53 mld zł i była wyższa o 25 proc. niż rok wcześniej.

— Polscy przedsiębiorcy coraz chętniej sięgają po nowoczesne metody zarządzania obrotem gotówki w swoich firmach. Zbliżamy się tym samym do sposobu funkcjonowania bardziej dojrzałych gospodarek krajów Europy Zachodniej. Dzięki wykorzystaniu faktoringu, firmom łatwiej zachować płynność i planować inwestycje — przekonuje Krzysztof Tempes.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sylwia Wedziuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Wyniki spółek / Rynek faktoringu wart 222 mld zł