Rynek nie wykorzystał kolejnego pretekstu

  • Marek Rogalski
16-08-2013, 17:06

Nieoczekiwany spadek szacowanego na połowę sierpnia indeksu nastrojów konsumenckich Uniwersytetu Michigan (do 80 pkt. z 85,1 pkt. w lipcu), tylko na krótko osłabił amerykańską walutę.

Nie udało się na tej bazie zbudować większego ruchu, a późniejsze umocnienie dolara może sugerować chęć do realizacji zysków z wczorajszego ruchu przed zbliżającym się weekendem.
Ziarna wątpliwości w postaci słabszych danych makroekonomicznych (poza danymi z Michigan, także liczba wydanych pozwoleń i rozpoczętych budów były poniżej rynkowego konsensusu) zostały jednak zasiane po wczorajszych danych i rynek może wykorzystać niepewność wokół terminu ograniczenia QE3 przez FED, do osłabienia dolara w najbliższych dniach. Kluczowym punktem przyszłotygodniowego kalendarza będzie środa, kiedy to poznamy zapiski z posiedzenia FED 31 lipca.
Na wykresie EUR/USD widać, że udało się dzisiaj pobić wieczorny szczyt na 1,3362 – ustanowiliśmy nowe maksimum na 1,3379. Pomału wkraczamy, zatem w strefę 1,3375-1,3415. Test jej górnego ograniczenia, a jednocześnie kluczowego poziomu z czerwca b.r., jest prawdopodobny na początku przyszłego tygodnia. Nie można też wykluczyć jego nieznacznego naruszenia w górę. Mocne wsparcie to okolice 1,3320.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Rogalski – Główny analityk walutowy DM BOŚ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Świat / Rynek nie wykorzystał kolejnego pretekstu