Rynek oczekuje cięcia stóp także w Polsce

Mikołaj Kusiakowski
opublikowano: 07-11-2008, 00:00

Zdecydowana obniżka stóp procentowych w Wielkiej Brytanii oraz łagodzenie polityki monetarnej w strefie euro nie wpłynęły w znaczący sposób na rynek. Kurs EUR/USD wahał się w okolicach 1,28. Na wartości zyskał funt. Notowania GBP/USD wzrosły w czasie sesji o ponad 1,60, co nie było typową reakcją na cięcie stóp.

Sytuacja na rynku powinna się wyjaśnić już dziś, po publikacji ważnych danych z amerykańskiego rynku pracy. Oczekiwane, słabe informacje mogą być również impulsem do wyprzedaży akcji. Gdyby doszło do niespodzianki, optymizm inwestorów znacznie wzrośnie. Znaczące obniżki kosztu pieniądza w Europie sprawiły, że wzrosły oczekiwania na podobne działania w Polsce. To wpływa na osłabienie złotego. W trakcie sesji kurs euro zwyżkował do ponad 3,60 zł, a dolara ponad 2,80 zł. Najważniejsze będą jednak zmiany na rynku EUR/USD.

Mikołaj Kusiakowski

DM TMS Brokers

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mikołaj Kusiakowski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu