Rynek oswoił się i czeka na plany

Jacek Jurczyński
12-07-2002, 00:00

Biorąc pod uwagę wydarzenia ostatnich dni można powiedzieć, że w czwartek rynek walutowy pozostawał w miarę spokojny. Cena dolara ulegała wahaniom w przedziale 4,141–4,179. Cena euro oscylowała między 4,088 a 4,121 zł. Gracze oswoili się z myślą, że na plan nowego ministra finansów przyjdzie jeszcze poczekać. Inwestorzy z ulgą odebrali wypowiedź premiera Leszka Millera, w której oddalił możliwość dewaluacji złotego. Poprawa nastrojów na rynku była również wynikiem zmniejszenia napięcia panującego wokół akcesji Polski do struktur UE. O godz. 15.40 jeden dolar wyceniany był na 4,1765 zł, a jedno euro na 4,1176 zł. Naszym zdaniem, krajowy rynek walutowy powinien ulec uspokojeniu. Cena dolara powinna pozostawać w okolicach poziomu 4,165 zł, a cena euro przy 4,105 zł. Zalecamy wstrzymywanie się z transakcjami.

Za granicą niefrasobliwa wypowiedź członka rządu japońskiego otworzyła drogę do dalszego spadku kursu USD/JPY. Kurs dolara spadł do najniższego od 25 września 2001 r. poziomu do 117 JPY. Rynek obawia się, że rząd Japonii może zdecydować się na ponowną interwencję. Z kolei w Europie kurs EUR/USD zniżkował z 0,9905 do 0,9835. Spadek wartości euro był wynikiem realizacji przez inwestorów zysków z długich pozycji w europejskiej walucie. Naszym zdaniem, notowania europejskiej waluty do dolara powinny jednak wzrastać.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Jacek Jurczyński

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Rynek oswoił się i czeka na plany