Ryszard Czarnecki chce zostać prezesem PZPN

20-01-2007, 14:12

Eurodeputowany Ryszard Czarnecki chce zostać prezesem Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Zdaniem eurodeputowanego Ryszarda Czarneckiego (Samoobrona), prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej (PZPN) powinien być "człowiekiem nowym, spoza układu, który jednoznacznie będzie walczył z korupcją".

Czarnecki poinformował w sobotę dziennikarzy, że w najbliższym czasie zgłosi swoją kandydaturę na prezesa PZPN. Dodał, że rozmawiał o tym z ministrem sportu Tomaszem Lipcem.

Zapowiedział, że zjazd PZPN odbędzie się prawdopodobnie na początku marca. "O tym kto będzie szefem PZPN zdecyduje nie kurator, tylko delegaci" - powiedział. Dodał, że odbył liczne konsultacje z przedstawicielami klubu i okręgowymi związkami piłkarskimi.

"Rozmawiałem z nimi, zanim wczoraj (w piątek - PAP) ogłosiłem, że będę kandydować (na szefa PZPN - PAP) i w tych wyborach na pewno wystartuję" - zapewnił.

Na pytanie dziennikarzy, czy PZPN nie powinien trzymać się z daleka od polityki, odpowiedział: "Podejmuję solenne zobowiązanie, że zostając prezesem PZPN zawieszę swoje członkostwo w partii politycznej i legitymację partyjną zostawię w szatni PZPN".

W piątek minister sportu Tomasz Lipiec zawiesił zarząd PZPN, ustanawiając kuratorem Andrzeja Ruskę, który będzie kierował związkiem do czasu wyboru nowych władz. Nadzwyczajny zjazd wyborczy PZPN ma się odbyć - zdaniem Ruski - na przełomie lutego i marca.

Czarnecki jest drugą osobą, która wyraziła gotowość ubiegania się o stanowisko prezesa PZPN. Wcześniej uczynił to prezes Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej Kazimierz Greń
DI, PAP

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Ryszard Czarnecki chce zostać prezesem PZPN