Rząd nie obniży akcyzy

IAR
opublikowano: 12-06-2008, 09:29

Nie będzie obniżki akcyzy na paliwo - infrmuje "Dziennik".

Gazeta nieoficjalnie dowiedziała się, że taką decyzję podjęli przywódcy koalicji na poniedziałkowym spotkaniu w Kancelarii Premiera. Zdaniem "Dziennika", Donalda Tuska i Waldemara Pawlaka przekonaly do tego argumenty ministra finansów Jacka Rostowskiego. Obniżka akcyzy o zaledwie 15 gr. to 2 mld zł mniej w budżecie. Tymczasem wcale nie mamy pewności, że spowoduje ona spadek cen na stacjach - mówi wiceszef klubu Platformy Obywatelskiej Grzegorz Dolniak.

Stanisław Żelichowski, szef klubu Polskiego Stronnictwa Ludowego, przypomina, że normy unijne pozwalają na zmniejszenie akcyzy na olej napędowy tylko o 1,6 gr. Jeśli chodzi o benzynę, możliwa jest obniżka o 48 gr.

W piątek w Sejmie ma się odbyć głosowanie nad wotum nieufności dla szefa resortu finansów. Obniżki akcyzy na paliwa żądają Prawo i Sprawiedliwość oraz Sojusz Lewicy Demokratycznej. Politycy opozycji mówią, że rząd i tak będzie zmuszony do hamowania wzrostu cen paliw przez protesty społeczne - informuje "Dziennik".

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: IAR

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Rząd nie obniży akcyzy