Rząd Niemiec kupuje nowe samoloty za 1,2 mld EUR

opublikowano: 11-04-2019, 13:05

Seria technicznych „wpadek” skłoniła rząd Niemiec do zakupu nowych samolotów do obsługi długodystansowych podróży zagranicznych.

Rząd Niemiec ogłosił zakup trzech nowych Airbusów A350 do oficjalnych podróży zagranicznych. Zapłaci za nie 1,2 mld EUR. Pierwsza maszyna ma zostać dostarczona w 2020 roku, a pozostałe w 2022 roku, poinformował resort obrony.

Dostawa nowych maszyn dla rządu pozwoli pozbyć się wykorzystywanych obecnie samolotów Airbus A340-300, które sprawiały problemy w ostatnim czasie. W listopadzie ubiegłego roku kanclerz Angela Merkel spóźniła się na rozpoczęcie szczytu G20 w Buenos Aires z powodu awarii i przymusowego międzylądowania rządowego samolotu w Kolonii. Choć skutkiem incydentu był kompletny przegląd maszyny noszącej nazwę "Konrad Adenauer", w pierwszym oficjalnym locie 1 kwietnia pękła jej opona podczas lądowania w Nowym Jorku. Samolot musiał być odholowany na miejsce postojowe, co spowodowało, że minister spraw zagranicznych Heiko Maas spóźnił się na pierwsze spotkanie w ONZ.  
 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, thelocal.de

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy