Rząd walczy ze smogiem

opublikowano: 29-01-2017, 22:00

1 lutego 2017 r. rusza nabór wniosków o nisko oprocentowane pożyczki z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Do wzięcia jest 116 mln zł na inwestycje poprawiające jakość powietrza. Beneficjentami będą wojewódzkie fundusze ochrony środowiska, które rozdysponują pożyczki w regionach.

Zakończyła się już natomiast ocena wniosków dotyczących likwidacji niskiej emisji w regionie śląsko-dąbrowskim. Chodzi o inwestycje w ocieplenie budynków, wymianę oświetlenia na energooszczędne, modernizację instalacji grzewczej, wykorzystanie systemów zarządzania energią w budynku, przebudowę systemów chłodzących lub budowę/ przebudowę klimatyzacji oraz wykorzystanie odnawialnych źródeł energii.

Do drugiego etapu zakwalifikowano 91 wniosków o wartości 77,6 mln zł. Komisja Europejska natomiast przeznaczyła na ten cel 120,2 mln zł. Polscy urzędnicy nie wyjaśniają, dlaczego aż jednej trzeciej kwoty nie udało się zagospodarować.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Kapczyńska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu