Rzeczoznawcy mają mniej pracy

Radosław Górecki
opublikowano: 24-06-1999, 00:00

Rzeczoznawcy mają mniej pracy

PROFESJONALIZM: Ewa Michael, rzeczoznawca z Couderq & Kubas twierdzi, że będzie rosło zapotrzebowanie na rzeczoznawców pełniących jednocześnie funkcję doradczą dla inwestora. fot. M. Pstrągowska

Jak twierdzą specjaliści od wyceny nieruchomości, największe szanse na utrzymanie się w tym zawodzie będą miały osoby zatrudnione na stałe w agencjach nieruchomości. Ich zdaniem, reszta będzie otrzymywać coraz mniej zleceń.

— W Polsce działa około 2,5-3 tys. rzeczoznawców majątkowych. Zauważamy, że ostatnio otrzymują oni coraz mniej zleceń. Maleje liczba postępowań uwłaszczeniowych. Poza tym przybyło osób wykonujących ten zawód. Chcąc utrzymać pozycję trzeba cały czas weryfikować swoją wiedzę i śledzić sytuację na rynku — twierdzi Małgorzata Kosińska, rzeczoznawca z Knight Frank Nieruchomości.

— Rzeczoznawców jest wielu, choć część z nich nie wykonuje czynnie tego zawodu. To trudny rynek. Więcej pracy mają specjaliści zatrudnieni w renomowanych agencjach nieruchomości. O wiele trudniej jest zdobyć zlecenia tym, którzy pracują na własny rachunek — dodaje Ewa Michael, rzeczoznawca z Couderq & Kubas.

Nasza rozmówczyni twierdzi, że obecnie największe szanse na uzyskanie zleceń będą mieli rzeczoznawcy, którzy potrafią jednocześnie pełnić funkcje doradczą dla inwestora.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Radosław Górecki

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Rzeczoznawcy mają mniej pracy