S&P 500 dostanie drugą szansę

opublikowano: 08-06-2016, 22:00

Najlepszy scenariusz zakłada, że indeks największych spółek amerykańskiej giełdy nie wyskoczy przez 2 lata z przedziału, który ustalił dla niego BZ WBK. Jeśli będzie inaczej, struktura „Podwójna Szansa” dalej będzie miała coś do zaoferowania, ale zarówno zbyt głęboki spadek, jak i za wysoki wzrost, będzie się wiązał z kuponem wysokości 1 proc. — a więc 0,5 proc. w skali roku. Zapowiadana w nazwie lokaty łaskawość odnosi się więc do tego, że całkowite oprocentowanie będzie sumą stóp wzrostu i spadku, przy czym jeśli w którymkolwiek z dni obserwacji indeks wypadnie z przedziału, na inwestora czekał będzie wspominany 1-procentowy kupon, który jedną z tych stóp zastąpi. Reżim, jaki bank wyznaczył spółkom z USA, to natomiast 85-115 proc. poziomu zamknięcia notowań z 16 czerwca. Najmniej można zainwestować 3 tys. zł, przy czym wycofanie wkładu przed zamknięciem lokaty będzie spowoduje utratę prawa do odsetek, a także obowiązek zapłaty od 0,5-4 proc. Zapisy potrwają do 14 czerwca, a sądny dzień finalnej obserwacji wypadnie 13 czerwca za 2 lata. © Ⓟ

13 proc. Tyle przez ostatni rok wyniosło maksymalne obsunięcie indeksu S&P500w stosunku do punktu wyjścia sprzed dwunastu miesięcy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Weronika Kosmala

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu