S&P obniżył perspektywę TDC

Małgorzata Birnbaum
10-01-2003, 00:00

Agencja Standard & Poor’s zrewidowała ze stabilnej do negatywnej perspektywę ratingu dla duńskiego telekomu TDC, akcjonariusza Polkomtela, który w tym roku ma wypłacić dywidendę. Jednocześnie analitycy Standard & Poor’s utrzymali oceny długo- i średnioterminowe TDC na poziomie A- i A-2. Powodem obniżki są spo- dziewane negatywne efekty wzrostu udziału kredytów w kapitale spółki.

— Istnieją obawy, czy TDC będzie w stanie uzyskać parametry kredytowe zgodne z długoterminowym ratingiem A-, zważywszy na ograniczone możliwości wzrostu firmy i wysoką konkurencyjność na głównych rynkach, na których grupa jest obecna — tłumaczy Leandro de Torres Zabala, szef działu ratingów Standard & Poor’s w Europie.

Wszystko wskazuje na to, że w lutym TDC dokupi pozostałe udziały w spółce Sunrise od mniejszościowych akcjonariuszy, którzy posiadają opcję sprzedaży. TDC zapłaci za pakiet 1,2 mld USD (4,6 mld zł).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Małgorzata Birnbaum

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Świat / S&P obniżył perspektywę TDC