S&P obniżył rating mBanku, perspektywa stabilna

ISBNews
opublikowano: 10-06-2015, 10:05

Standard and Poor's obniżył rating długoterminowy mBanku do BBB z BBB+, podała spółka. Decyzja o zmianie ratingu jest wynikiem obniżki ratingu Commerzbanku - strategicznego akcjonariusza mBanku - do BBB+ z A-.

"Analogicznie, do poziomu 'BBB' obniżony został rating obligacji emitowanych przez mFinance France (spółkę zależną od mBanku) w ramach programu emisji euroobligacji. Rating krótkoterminowy mBanku pozostał na niezmienionym poziomie 'A2'" - czytamy w komunikacie.

Zmiana ratingu długoterminowego Commerzbanku i w konsekwencji mBanku przez agencję S&P wynika z weryfikacji oceny potencjalnej możliwości uzyskania wsparcia dla Commerzbanku ze strony władz niemieckich (w związku z implementacją dyrektywy BRRD) oraz z implementacji kryteriów określających dodatkową zdolność do absorpcji strat (ALAC). Perspektywa ratingu długookresowego mBanku jest stabilna, podała również spółka.

mBank (dawniej BRE Bank) należy do czołówki uniwersalnych banków komercyjnych w Polsce. Strategicznym akcjonariuszem mBanku jest niemiecki Commerzbank. Bank jest notowany na GPW w 1992 roku. Aktywa razem banku wyniosły 117,98 mld zł na koniec 2014 r.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBNews

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / S&P obniżył rating mBanku, perspektywa stabilna