S&P przepowiada bankructwo "jaskini hazardu"

opublikowano: 05-05-2016, 07:55

S&P Global Ratings obniżyło rating kredytowy Atlantic City i twierdzi, że bankructwo lub restrukturyzacja długu amerykańskiego miasta jest praktycznie nieunikniona.

Rating Atlantic City spadł o jeden poziom, do CC, i jest już dwa stopnie od stwierdzenia niewypłacalności. S&P ostrzega przed kolejną obniżką ratingu zwracając uwagę, że wciąż nie wiadomo jak miasto ma zamiar spłacać swoje długi. W poniedziałek potwierdził to niejako burmistrz Don Guardian, który przyznał że nie ma gwarancji spłaty zapadającego w  czerwcu długu Atlantic City. 

Bloomberg

Problemy Atlantic City, które kiedyś miało monopol na hazard na wschodnim wybrzeżu USA, wynikają z ograniczenia działalności przez branżę hazardową w ostatnich latach, ale także optymalizacją podatkową stosowaną przez kasyna. Od 2010 roku wpływy do miejskiej kasy z tytułu podatku od nieruchomości spadły o ponad dwie trzecie, oszacowała agencja Moody's.
 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane