S&P500 bije tegoroczny rekord

W środowym handlu na giełdzie nowojorskiej główny indeks opuścił korektę.

Zobacz więcej

NYSE, Wall Street

Bloomberg

Przebieg środowej sesji za oceanem daje nadzieje na powrót głównych indeksów do tendencji wzrostowej. Tuż za półmetkiem handlu S&P500 zyskuje 0,7 proc., Dow Jones rośnie o 0,8 proc., a Nasdaq utrzymuje się 1,1 proc. nad kreską. Jeżeli kupujący utrzymają zdobycze do końca handlu, będzie to oznaczało dla każdego ze wskaźników najwyższe zamknięcie w tym roku. Inwestorzy docenili niezłe dane o chińskim eksporcie, który w marcu wzrósł o 11,5 proc. rok do roku. Nastrojów pogorszyć nie zdołały dane o sprzedaży detalicznej za oceanem. W marcu niespodziewanie spadła ona w porównaniu z poprzednim miesiącem o 0,3 proc.

Choć odczyt sprzedaży detalicznej w USA był raczej słaby, to jednak mocno zyskują zagraniczne giełdy, a dane z Chin były naprawdę dobre. Jeżeli wyniki spółek będą wyraźnie lepsze od bardzo niskich prognoz, to można oczekiwać, że indeksy wyjdą na nowe rekordy – komentował w wypowiedzi dla Bloomberga Mark Kepner, trader firmy inwestycyjnej Themis Trading.

Niemal euforia zapanowała w Europie. Frankfurcki DAX zyskał 2,7 proc., a paryski CAC40 skoczył o 3,3 proc. Na 1,6-procentowym plusie handel zakończył warszawski WIG. Tymczasem w handlu za oceanem o ponad 4 proc. drożeją papiery JPMorgan Chase. Największy w USA bank opublikował wyniki, które wsparły cięcia płac oraz mniejszy od oczekiwań spadek przychodów z działalności tradingowej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wierciszewski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Świat / S&P500 bije tegoroczny rekord