Czytasz dzięki

S&P500 najwyżej od ośmiu tygodni

We wtorkowym handlu za oceanem inwestorzy kontynuują odrabianie strat ze styczniowego załamania.

Sesja na giełdzie nowojorskiej przebiega w świetnych nastrojach. Tuż za półmetkiem handlu S&P500 rośnie o 1,9 proc., Dow Jones zwyżkuje o 1,8 proc., a Nasdaq utrzymuje się na 2,2-procentowym plusie. Tym samym główny wskaźnik znalazł się najwyżej od początku stycznia. Nastroje poprawia zaskakujący wyraźny wzrost indeksu koniunktury w amerykańskim przemyśle ISM, który sięgnął 49,5 punktu.

- Dzisiejsze dane były przyzwoite. Jeżeli w następnych miesiącach od dna odbije się inflacja, będzie to dobry znak, ponieważ w nowy rok wchodziliśmy dyskutując o ujemnych stopach procentowych i deflacji – komentował w wypowiedzi dla Bloomberga Mark Kepner, trader w firmie inwestycyjnej Themis Trading.

Świetne nastroje panowały także w Europie. Frankfurcki DAX wzrósł o 2,3 proc., a paryski CAC40 zyskał 1,2 proc. Oba indeksy sięgnęły najwyższego poziomu od miesiąca. 0,2 proc. stracił jednak warszawski WIG. Za oceanem do zwyżek rynek ciągnie subindeks branży finansowej (+2,8 proc.). Odpowiednio 4,6 proc. oraz 7,1 proc. zyskują Ford Motor oraz Fiat Chrysler Automobiles. Oba producenci samochodów poinformowali o lepszych od oczekiwań wynikach sprzedaży.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wierciszewski

Polecane