S&P500 odbija z ponadmiesięcznego dołka

Inwestorzy zza oceanu w nieco lepszych nastrojach oczekują na protokoły z posiedzenia Fedu.

Zobacz więcej

NYSE, Wall Street

Bloomberg

W środowym handlu S&P500 nieznacznie zwyżkuje, po tym jak na początku sesji znajdował się najniżej od ponad miesiąca. Po dwóch od otwarcia główny indeks rośnie o 0,4 proc., Dow Jones utrzymuje się 0,2 proc. powyżej wtorkowego zamknięcia, a Nasdaq zyskuje 0,7 proc. Na nastrojach ciąży obniżenie do „neutralnie” rekomendacji banku Goldman Sachs dla amerykańskiego rynku akcji. Zdaniem instytucji papiery spółek nie są atrakcyjne, chyba że emitenci będą systematycznie poprawiać wyniki. Wydarzeniem dnia będzie publikacja protokołów z ostatniego posiedzenia amerykańskich władz monetarnych, które pomoże w oszacowaniu, kiedy za oceanem dojdzie do kolejnej podwyżki stóp procentowych. Obecnie na więcej niż 50 proc. prawdopodobieństwo podwyżki szacuje się we wrześniu.

- Inwestorzy będą oczekiwać na stenogramy z posiedzenia Fedu, aby zorientować się, czy nie potrzeba skorygować oceny perspektyw gospodarki. W najbliższych kilku miesiącach na rynek może wrócić zmienność z początku roku, jeśli tylko okaże się, że rynkowe oczekiwania co do inflacji rozbiegły się z oczekiwaniami Fedu – komentował w wypowiedzi dla Bloomberga Hugh Grieves, zarządzający towarzystwa Miton Group.

Stopniową poprawę nastrojów widać było także w handlu w Europie. Frankfurcki DAX zyskał 0,3 proc., paryski CAC40 wzrósł o 0,5 proc., jednak 0,2 proc. stracił warszawski WIG. Tymczasem za oceanem najmocniej od miesiąca drożeją akcje z sektora bankowego, wspierane przez zwyżki rentowności obligacji amerykańskiego skarbu. Pod presją znalazła się branża detaliczna. O blisko 9 proc., najmocniej od kryzysu finansowego zniżkują notowania Target. Przychody sieci za zakończony kwartał nie sprostały oczekiwaniom analityków.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wierciszewski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy