Czytasz dzięki

Sąd ogłosił upadłość CDP

opublikowano: 21-05-2020, 12:53

Sąd Rejonowy w Warszawie, zgodnie z wnioskiem zarządu, ogłosił upadłość najstarszego polskiego dystrybutora gier – spółki CDP.

Decyzja sądu oznacza rozpoczęcie procesu likwidacji spółki. Syndyk dokona sprzedaży jej majątku, a uzyskane pieniądze rozdzieli miedzy wierzycieli. Na sędziego komisarza został wyznaczony Piotr Bartosiewicz, na jego zastępcę Jarosław Zarębski, a na syndyka Krystian Tkacz.

CDP to dystrybutor gier wywodzący się z firmy sprzedającej gry na płytach CD, założonej w latach 90. ubiegłego wieku przez Michała Kicińskiego i Marcina Iwińskiego. W 2014 r. w ramach wykupu menedżerskiego Michał Gembicki i Marcin Wesołowski stali się właścicielami CDP, który opuścił grupę CD Projekt i od tamtej pory jest niezależną spółką. 

W kwietniu „PB” jako pierwszy informował o złożeniu przez spółkę wniosku o upadłość. Trzy miesiące wcześniej pojawiły się informacje o cieciu przez spółkę zatrudnienia.

 

a9c2adc0-8c30-11e9-b683-526af7764f64
Newsletter ICT
Nowości z firm IT z naciskiem na spółki giełdowe: przetargi, informacje z rynku, newsy kadrowe i inne.
ZAPISZ MNIE
Newsletter ICT
autor: Grzegorz Suteniec
Wysyłany raz w tygodniu
Grzegorz Suteniec
Nowości z firm IT z naciskiem na spółki giełdowe: przetargi, informacje z rynku, newsy kadrowe i inne.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GSU

Polecane