Saga Monnari i Gino Rossi dobiega końca

Monnari wycofało się z zakupu Simple, Gino Rossi jest zaskoczone.

Trwające od lutego negocjacje w sprawie kupna odzieżowej marki Simple zostały zakończone — podało Monnari. Sęk w tym, że Gino Rossi, właściciel marki, znowu jest zdziwiony. Monnari podało w piątek rano, że podjęło właśnie decyzję o „zakończeniu negocjacji (...) z uwagi na brak porozumienia z bankiem PKO BP”, zaś to porozumienie odnośnie dalszego finansowania Simple po transakcji było jednym z warunków zawarcia transakcji. Po kilku godzinach Gino Rossi odniosło się jednak do deklaracji niedoszłego nabywcy.

„Negocjacje (...) są procesem złożonym, wieloetapowym i długotrwałym (...) w opinii zarządu współpraca ze stroną finansującą przebiega w atmosferze wzajemnego zrozumienia, poszanowania celów i zamierzeń biznesowych, z zachowaniem najlepszych praktyk rynkowych i interesów wszystkich stron (...) jeszcze w środę strony, tj. Gino Rossi i Monnari, wzajemnie potwierdziły możliwość uzyskania oczekiwanych przez Monnari warunków w banku” — czytamy w komunikacie dystrybutora obuwia i odzieży.

Wcześniej z zakupu zrezygnowało OTCF, właściciel sportowej marki 4F, który dołączył do negocjacji w sprawie sprzedaży marki we wrześniu tego roku.

Gino Rossi twierdzi, że „w ramach przeglądu opcji strategicznych bierze pod uwagę różne scenariusze dla Simple”, a „a scenariuszem, jakiemu nadano priorytet i który w dalszym ciągu jest realizowany, jest sprzedaż Simple”.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Michalina Szczepańska

Polecane