Sainsbury’s oczekuje dalszego spadku przychodów

opublikowano: 03-07-2019, 08:34

Brytyjska sieć supermarketów Sainsbury’s ma niezbyt optymistyczne informacje. Jeden z czołowych graczy w branży handlowej na Wyspach właśnie ostrzegł odnośnie swoich wyników finansowych.

W okresie 16 tygodni do 29 czerwca włącznie, łączne przychody ze sprzedaży detalisty z wyłączeniem paliw zmniejszyły się o 1,2 proc.

Zobacz więcej

Sainsbury's

Bloomberg

Z kolei sprzedaż w ujęciu like-for-like, który to wskaźnik eliminuje wpływ nowo otwartych placówek, zmniejszyła się o 1,6 proc.

Mike Coupe, dyrektor generalny sieci podkreśla, że rynek boryka się z trudnymi warunkami handlowymi, związanymi przede wszystkim z niepewnością odnośnie brexitu i to zarówno w przypadku sprzedawców, jak i klientów.

Do tego, sieć Sainsbury nadal odczuwa skutki nieudanej próby połączenia z konkurencyjną siecią Asdą, która została zablokowana w kwietniu przez brytyjski organ nadzoru  w związku z obawami, że taka fuzja podniesie ceny dla konsumentów.

fa44e31e-90f7-11e9-bc42-526af7764f64
Poza scenariuszem
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE
Poza scenariuszem
autor: Marek Wierciszewski
Wysyłany co dwa tygodnie
Marek Wierciszewski
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk. BBC

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy