Salesforce przejmuje Tableau za 15,3 mld USD

opublikowano: 10-06-2019, 18:34

Salesforce.com, amerykańska firma tworząca dominujące w Ameryce oprogramowanie do śledzenia sprzedaży przejmie Tableau Software. Wartość transakcji, która w całości ma być rozliczona w akcjach szacowana jest na 15,3 mld USD.

Akwizycja będzie oznaczać największą do tej pory transakcję Salesforce, wynika z danych opracowanych przez agencję Bloomberg. Współzarządzający Marc Benioff i Keith Block m.in. dzięki przejęciom na nowych rynkach chcą zrealizować roczny cel dochodu w wysokości 28 mld USD do roku 2023. Benioff pomógł Salesforce zwiększyć przychody w ogromnej skali, przejmując ponad 60 firm w ciągu 20 lat .

Tableau, która ma swoją siedzibę w Seattle nadal kierowana będzie przez dyrektora generalnego Adama Selipsky'ego, byłego dyrektora Amazon.com, który przenosi narzędzia programowe Tableau na subskrypcje w chmurze. Dzięki Tableau Salesforce będzie w stanie pomóc firmom w wykorzystaniu posiadanych danych, podejmowaniu istotnych decyzji i zwiększaniu innowacyjności. IDC prognozuje światowe wydatki na technologie i usługi, które umożliwiają transformację cyfrową na prawie 2 bln USD w 2022 r.

Ogłoszona w poniedziałek umowa została zawarta po tym, jak Google Alphabet zgodziło się na zakup Looker Data Sciences za 2,6 mld USD w zeszłym tygodniu, co posłuży do rozszerzenia oferty Google do zarządzania danymi w chmurze.

fa44e31e-90f7-11e9-bc42-526af7764f64
Poza scenariuszem
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE
Poza scenariuszem
autor: Marek Wierciszewski
Wysyłany co dwa tygodnie
Marek Wierciszewski
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu