Czytasz dzięki

Salzgitter nie chce połączenia z Thyssenkrupp

Tadeusz Stasiuk
opublikowano: 09-09-2020, 11:52

Koncern Salzgitter nie jest zainteresowany aliansem z konkurentem, Thyssnkrupp, donosi Reuters.

Drugi pod względem wielkości producent stali w Niemczech nie rozważa takiego scenariusza.

Hutnictwo, stal
Zobacz więcej

Hutnictwo, stal fot. Bloomberg

Obecnie nie widzimy żadnego scenariusza, który poprawiłby naszą sytuację w porównaniu z dotychczasową niezależnością – stwierdził Hans Joerg Fuhrmann, dyrektor generalny Salzgitter. Wyjaśnił, że sojusz z rywalem wymagałby „demontażu” firmy, a takie rozwiązanie nie wchodzi w rachubę.

W ubiegłym miesiącu Thyssenkrupp informował, że widziałby Salzgitter jako jednego z potencjalnych przyszłych partnerów. Taki sojusz wpisywałby się w promowaną przez część środowiska ideę stworzenia niemieckiego lidera przemysłu hutniczego, co pozwoliłoby na skuteczniejszą konkurencję z koncernem ArcelorMittal.

Fuhrmann powiedział, że ci, którzy popierają taki pomysł, nie rozumieją branży, zwracając uwagę, że prawdziwi liderzy branży są aktywni na całym świecie i są pięć razy więksi niż proponowana niemiecka fuzja.

Thyssenkrupp wcześniej informował, że w tym roku strata operacyjna może wynieść około 1 mld EUR. Z kolei Salzgitter w lipcu przedstawił prognozę zakładającą straty przed opodatkowaniem w 2020 r. w przedziale od niskiego do średnio trzycyfrowego w milionach euro.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane