Samoobrona złożyła wniosek o odwołanie Hausnera

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 07-03-2005, 12:45

Klub Samoobrony złożył do marszałka Sejmu wniosek o wyrażenie wotum nieufności wobec wicepremiera i ministra gospodarki Jerzego Hausnera - poinformował w poniedziałek PAP przewodniczący partii Andrzej Lepper.

Klub Samoobrony złożył do marszałka Sejmu wniosek o wyrażenie wotum nieufności wobec wicepremiera i ministra gospodarki Jerzego Hausnera - poinformował w poniedziałek PAP przewodniczący partii Andrzej Lepper.

    "Samoobrona chce odwołać Hausnera za całokształt jego pracy" - oświadczył polityk. Jak dodał, m.in. za "antyspołeczny i antysocjalny plan gospodarczo-społeczny" Hausnera oraz za promowanie za państwowe pieniądze partii, której jeszcze nie ma. (Chodzi o Partię Demokratyczną, którą Hausner współtworzy wraz z liderem UW Władysławem Frasyniukiem - PAP).

    Zdaniem Leppera, Hausner nie działa w interesie państwa polskiego ani obywateli polskich.

    W ocenie szefa Samoobrony, działalność wicepremiera, to "nieustanne doświadczanie społeczeństwa kolejnymi restrykcyjnymi decyzjami, mającymi zasadniczy wpływ na rozszerzanie obszarów biedy".

    Według Leppera, wniosek Samoobrony o odwołanie Hausnera poparły już LPR i PiS.

    Jak dodał nad poparciem wniosku zastanawia się też Platforma Obywatelska. PSL w piątek zaapelowało do prezydenta i premiera o "natychmiastowe odwołanie" z funkcji wicepremiera i ministra gospodarki Jerzego Hausnera".

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane