Samsung Electronics zwiększył zysk o prawie 60 proc.

opublikowano: 28-04-2022, 07:09

Utrzymujący się wysoki popyt na chipy oraz rosnąca sprzedaż smartfonów spowodowały, że w pierwszym kwartale zysk netto Samsung Electronics wzrósł o 58,6 proc., informuje AFP.

Największy na świecie producentów chipów pamięci poinformował, że w kwartale zakończonym w marcu miał 11,32 bln wonów zysku netto (8,9 mld USD). Zysk operacyjny wzrósł o 50,5 proc. do 14,12 bln wonów. Przychody południowokoreańskiego koncernu wzrosły o blisko 19 proc. do 77,78 bln wonów. Podkreślił, że były rekordowe już trzeci kwartał z rzędu.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg

Gloria Tsuen, wiceszef Moody's Investors Service powiedziała AFP, że poprawie wyników Samsunga sprzyja utrzymujący się wysoki popyt na półprzewodniki, szczególnie pamięć DRAM i NAND wykorzystywaną w centrach danych. Zwróciła również uwagę, że spółka skorzystała na problemach konkurencyjnej fabryki chipów NAND, należącej do amerykańskiego Western Digital i japońskiego Kioxia.

Przychody koncernu poprawił także sukces smartfonów Galaxy S22, które w pierwszych trzech tygodniach pojawienia się na rynku USA sprzedawały się o 60 proc. lepiej niż S21.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, AFP

Polecane