Samsung i LG wstrzymają dostawy dla Huawei

Tadeusz Stasiuk
opublikowano: 09-09-2020, 07:14

Objęty amerykańskimi restrykcjami, chiński koncern Huawei otrzyma kolejny cios. Nie dostanie, przynajmniej przez jakiś czas, wyświetlaczy do swoich smartfonów klasy premium, których producentami są Samsung i LG Display, informuje Reuters powołując się na serwis internetowy Chosun Biz.

Obie południowokoreańskie firmy zapewniają, że wstrzymanie dostaw nie będzie miało zbyt znaczącego wpływu na ich przychody, gdyż Huawei nie jest ich kluczowym klientem. 

Huawei
fot. Bloomberg

Decyzje o nie dostarczaniu wyświetlaczy mają zacząć obowiązywać od 15 września, kiedy to mają wejść w życie również amerykańskie restrykcje. Waszyngton zarzuca Huawei wykorzystywanie sprzętu do inwigilacji. Huawei konsekwentnie zaprzecza wszelkim zarzutom.

Zakaz dostaw obejmuje chipy i wyświetlacze stanowiące kluczowe części sprzętu elektronicznego produkowanego przez chiński koncern.

Poniżej prezentujemy oficjalne stanowisko Huaweii przesłane do naszej redakcji

Huawei posiada rozbudowany system dostaw, którego sprawne funkcjonowanie nie jest uzależnione od pojedynczych dostawców. Firma dysponuje rozwiązaniami technologicznymi pozwalającymi na utrzymanie stałych dostaw wyświetlaczy i będzie kontynuować współpracę z partnerami w celu dostarczania coraz lepszych produktów i usług dla konsumentów.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane