Samsung inwestuje w technologię autonomicznej jazdy

PAP
opublikowano: 14-09-2017, 12:56
aktualizacja: 14-09-2017, 12:57

Południowokoreański koncern Samsung poinformował, że zainwestuje 89 mln dolarów w mającą siedzibę w stolicy Austrii firmę TTTech, która opracowuje technologie autonomicznej jazdy i systemy bezpieczeństwa dla Audi.

Pieniądze pochodzą ze specjalnego, liczącego 300 mln dolarów, funduszu przeznaczonego na rozwój samodzielnie jeżdżących samochodów. Samsung chce inwestować głównie w start-upy.

Wcześniej koncern przejął firmę Harman, która zajmuje się produkcją systemów nawigacji i telekomunikacji dla samochodów. Samsung ogłosił też, że wewnątrz Harmana utworzy oddział zajmujący się autonomiczną jazdą.

Samsung jest wiodącym na świecie producentem smartfonów i kości pamięci. Nie produkuje samochodów, ale pozyskał licencje, które pozwalają mu na zarządzanie autonomicznymi samochodami w Korei Południowej i w stanie Kalifornia w USA. W ten sposób koncern może testować technologie i oprogramowanie. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane