Samsung ostrzega przed słabszymi wynikami

opublikowano: 26-03-2019, 06:20

Koncern Samsung Electronics ostrzegł, że zysk w pierwszym kwartale prawdopodobnie nie spełni oczekiwań rynku ze względu na spadek cen układów scalonych i spowolnienie popytu na wyświetlacze, donosi Reuters.

Eksperci podkreślają bezprecedensowy charakter komunikatu, który wyprzedza oficjalną  prognozę finansową – zapowiadaną na przyszły tydzień - i wskazuje na rosnące problemy w branży. 

Samsung
Zobacz więcej

Samsung fot. Bloomberg

Już przed kilkoma dniami południowokoreański gigant sygnalizował swoim akcjonariuszom, że spowolnienie globalnego wzrostu gospodarczego i słabnący popyt na chipy pamięci, stanowiące jego główną działalność, odbiją się na wynikach i działaniach spółki w 2019 r.

Według analityków, w swojej prognozie spółka może przewidywać zysk operacyjny w okresie styczeń-marzec 2019 r. na poziomie 7,2 bln wonów (6,4 mld USD). To wartość aż o ponad 50 proc. niższa niż w analogicznym okresie 2018 r. Spodziewają się oni też, że przychody ze sprzedaży  obniżą się do 53,7 bln wonów z 60,6 bln rok wcześniej. 

Słabsze wyniki znajdują uzasadnienie m.in. w niższych cenach układów pamięci DRAM. Ich średnia cena spadła o ponad 20 proc. w pierwszym kwartale 2019 r., wynika z danych DRAMeXchange.

Specjaliści brokera Daiwa Securities zakładają, że dział wyświetlaczy Samsunga poniesie w I kw. stratę rzędu 620 bln wonów, podczas gdy zysk operacyjny segmentu półprzewodników zmniejszy się.

6a41a6d8-8c30-11e9-b683-526af7764f64
Podłącz się
Newsletter poświęcony internetowi, nowym technologiom, mediom społecznościowym oraz gadżetom.
ZAPISZ MNIE
Podłącz się
autor: Łukasz Ostruszka
Wysyłany co dwa tygodnie
Łukasz Ostruszka
Newsletter poświęcony internetowi, nowym technologiom, mediom społecznościowym oraz gadżetom.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu