Samsung przeprojektował Galaxy Fold

ŁO
opublikowano: 03-07-2019, 09:07

Koreański koncern zaliczył potężną wizerunkową wpadkę, ale według ostatnich doniesień jest na dobrej drodze, żeby wprowadzić nowy smartfon na rynek.

- Samsung Electronics zakończył dwumiesięczną przebudowę Galaxy Fold, której celem była naprawa zawstydzających usterek ekranu, które zmusiły koncern do opóźnienia dostaw - podaje agencja Bloomberg, która powołuje się na informatorów znających sprawę.  

Zobacz więcej

Samsung Galaxy Fold

Bloomberg

Nie wiadomo jeszcze, kiedy trafi do sprzedaży, ale Samsung wkrótce ma zacząć dostarczać główne podzespoły do zakładu w Wietnamie, gdzie montowany będzie gadżet.  

Samsung Electronics miał wypuścić na rynek model Galaxy Fold pod koniec kwietnia, ale odwołał debiut. Problemy zaczęły się wówczas, gdy przekazał smartfony recenzentom. Niektórzy zgłosili usterki kluczowego elementu, czyli składanego ekranu po krótkim czasie użytkowania. Samsung poinformował, że wstępne analizy zgłoszeń wskazują, że przyczyną problemu mogą być siły działające na górne i dolne elementy zawiasu, które są odsłonięte i pozwalają uzyskać kształt urządzenia. 

Elastyczne ekrany to ostatni krzyk mody na rynku smartfonów, ale też wielka niewiadoma. Koreańczycy planowali ponoć sprzedać w tym roku około 1 mln Galaxy Fold, podczas gdy w całym zeszłym roku dostarczyli na rynek blisko 300 mln smartfonów. Podobne gadżety opracowują również inni producenci, w tym Xiaomi, Motorola, czy Huawei. 

Samsung Electronics prawdopodobnie wypracował w II kwartale 2019 r. zysk co najmniej o połowę niższy niż rok wcześniej, prognozują analitycy, na których powołuje się agencja Reuters.

6a41a6d8-8c30-11e9-b683-526af7764f64
Podłącz się
Newsletter poświęcony internetowi, nowym technologiom, mediom społecznościowym oraz gadżetom.
ZAPISZ MNIE
Podłącz się
autor: Łukasz Ostruszka
Wysyłany co dwa tygodnie
Łukasz Ostruszka
Newsletter poświęcony internetowi, nowym technologiom, mediom społecznościowym oraz gadżetom.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ŁO

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu