Samsung też ma problem z chipami

opublikowano: 17-03-2021, 08:10

Samsung Electronics ostrzegł, że zmaga się z problemami wynikającymi z „poważnej nierównowagi” na globalnym rynku półprzewodników.

Południowokoreański gigant jest największym na świecie producentem chipów i elektroniki użytkowej. Ostrzegł, że problem z dostępnością półprzewodników może wpłynąć na jego biznes w przyszłym kwartale. Samsung rozważa rezygnację z wprowadzenia w tym roku nowego telefonu Galaxy Note, ujawnił współzarządzający firmą Koh Dong-jin, zaznaczając, że miałoby to służyć poprawie oferty.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg

Telefony serii Note stanowiły ok. 5 proc. dostaw smartfonów Samsunga przez ostatnie dwa lata, wynika z szacunków IDC. Miały jednak większy udział w przychodach z racji wyższej ceny.

- Jeśli Samsung publicznie mówi przyszłych produktach, wiesz, że kryzys półprzewodników jest poważny – skomentował Avi Greengart, analityk i założyciel firmy konsultingowej Techsponential.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane