Samsung zainteresowany patentami BlackBerry

opublikowano: 15-01-2015, 07:44

Samsung Electronics miał niedawno – według źródeł agencji Reuters – zaoferować za przejęcie firmy BlackBerry aż 7,5 mld USD. Południowokoreańska spółka szuka bowiem wartościowych patentów, w ramach toczonej z Apple walki technologicznej.

Samsung miał zaproponować wstępnie zakres cenowy pomiędzy 13,35 a 5,49 USA za akcję kanadyjskiego producenta telefonów komórkowych i dostawcy usług sieciowych (m.in. zabezpieczenia sieci korporacyjnych). Oznaczałoby to premię w wysokości od 38 do 60 proc. w stosunku aktualnej (środowej) wyceny giełdowej BlackBerry.

Przedstawiciele obu firm, które pracują z doradcami, w zeszłym tygodniu spotkał się w celu omówienia potencjalnej transakcji, dodaje Reuters powołując się na źródło, chcące zachować anonimowość ze względu na niepubliczny charakter negocjacji.

Obie spółki zaprzeczyły jednak tym doniesieniom.

Pod koniec sierpnia 2014 r. portfolio BlackBerry składało się z około 44 tys. patentów, o wartości księgowej netto ponad 1,43 mld USD. Wielu analityków uważa jednak, że są one warte dużo więcej.

W trzecim kwartale minionego roku przychody borykającego się z poważnymi kłopotami finansowymi BlackBerry spadły do 793 mln USD z 1,19 mld rok wcześniej.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy