Samsung zapowiada na wrzesień ponowny debiut Folda

opublikowano: 25-07-2019, 06:37

We wrześniu do sprzedaży na wybranych rynkach ma trafić pierwszy rozkładany smarton firmy Samsung. Do ponowny „debiut” tego urządzenia po tym jak jego premierę opóźniły problemy z ekranem, donosi Reuters.

Pierwotnie urządzenie miało trafić do klientów na przełomie kwietnia i maja bieżącego roku. Recenzenci do których trafiły pierwsze modele testowe zgłaszali jednak problemy z wyświetlaczem i odrywaniem się jednej z jego warstw, co zmusiło koreański koncern do wstrzymania debiutu i podjęcia prac nad usunięciem usterki oraz modyfikacji ekranu. Wzmocniono m.in. zawiasy rozkładanego ekranu oraz zmieniono wierzchnią warstwę ekranu. Wstępnie oczekiwano, że poprawione egzemplarze trafią na rynek w lipcu.

Wyświetl galerię [1/2]

Samsung Galaxy Fold

Bloomberg

Analitycy podkreślają, że casus Folda mocno uderzył w koncern, który liczył na podbicie rynku nowym przełomowym urządzeniem. Ponowne wprowadzenie na rynek smartfona wycenianego na 2 tys. USD nie będzie już jednak budzić aż takich emocji jak kilka miesięcy wcześniej.

Samsung informował wcześniej, że w pierwszym roku planuje wyprodukować co najmniej milion telefonów Fold w porównaniu z 300 mln smartfonów, jakie produkuje średnio rocznie.

1646e18c-8c31-11e9-bc42-526af7764f64
Puls Biznesu po godzinach
Newsletter, który pozwoli odpocząć od codziennych newsów. Sylwetki ludzi biznesu, trendy, reportaże i podcasty
ZAPISZ MNIE
Puls Biznesu po godzinach
autor: Marcin Goralewski
Wysyłany raz w tygodniu
Marcin Goralewski
Newsletter, który pozwoli odpocząć od codziennych newsów. Sylwetki ludzi biznesu, trendy, reportaże i podcasty
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu