Samsung zapowiada na wrzesień ponowny debiut Folda

opublikowano: 25-07-2019, 06:37

We wrześniu do sprzedaży na wybranych rynkach ma trafić pierwszy rozkładany smarton firmy Samsung. Do ponowny „debiut” tego urządzenia po tym jak jego premierę opóźniły problemy z ekranem, donosi Reuters.

Pierwotnie urządzenie miało trafić do klientów na przełomie kwietnia i maja bieżącego roku. Recenzenci do których trafiły pierwsze modele testowe zgłaszali jednak problemy z wyświetlaczem i odrywaniem się jednej z jego warstw, co zmusiło koreański koncern do wstrzymania debiutu i podjęcia prac nad usunięciem usterki oraz modyfikacji ekranu. Wzmocniono m.in. zawiasy rozkładanego ekranu oraz zmieniono wierzchnią warstwę ekranu. Wstępnie oczekiwano, że poprawione egzemplarze trafią na rynek w lipcu.

Analitycy podkreślają, że casus Folda mocno uderzył w koncern, który liczył na podbicie rynku nowym przełomowym urządzeniem. Ponowne wprowadzenie na rynek smartfona wycenianego na 2 tys. USD nie będzie już jednak budzić aż takich emocji jak kilka miesięcy wcześniej.

Samsung informował wcześniej, że w pierwszym roku planuje wyprodukować co najmniej milion telefonów Fold w porównaniu z 300 mln smartfonów, jakie produkuje średnio rocznie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane