San Francisco będzie ostrzegać przed cukrem

opublikowano: 11-06-2015, 00:00

Organy nadzoru żywnościowego San Francisco zatwierdziły wprowadzenie ostrzeżeń zdrowotnych na etykietach słodzonych napojów

Organy nadzoru żywnościowego San Francisco zatwierdziły wprowadzenie ostrzeżeń zdrowotnych na etykietach słodzonych napojów, uzasadniając decyzję wynikami badań, według których przyczyniają się one do wzrostu otyłości, cukrzycy i innych problemów zdrowotnych. Jeśli burmistrz nie zgłosi weta, to kalifornijskie miasto będzie pierwszym w USA z takim ostrzeżeniem na produktach spożywczych.

Zgodnie z rozporządzeniem, napój słodzony cukrem to produkt zawierający ponad 25 kalorii pochodzących ze słodziku na 12 uncji. Ostrzeżenie nie objęłoby np. coca-coli zero, ale klasyczną colę tak, podobnie jak napoje sportowe i energetyczne, witaminowe i herbaty mrożone.

Zgodnie z projektem, na etykietach sankcjonowanych napojów, billboardach i spotach reklamowych ma się znaleźć ostrzeżenie: „UWAGA: Picie napojów z dodatkiem cukru (ów) przyczynia się do otyłości, cukrzycy i próchnicy. To jest wiadomość od miasta i hrabstwa San Francisco”.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu