Santander chce zaoszczędzić 1,2 mld EUR rocznie

opublikowano: 03-04-2019, 13:18

Hiszpański giganta bankowy Banco Santander zamierza obniżyć roczne koszty o 1,2 mld EUR. Planuje również zwiększyć inwestycje w technologie cyfrowe oraz w Brazylii.

Redukcja kosztów ma być wdrożona w ciągu trzech – czterech lat. Z kolei na technologie cyfrowe  hiszpańska grupa zamierza przeznaczyć 20 mld EUR. Podniosła również cel dla rentowności realizowanej w Ameryce Łacińskiej, który to region w ostatnich latach należał do najbardziej lukratywnych. Podniósł oczekiwania w zakresie zwrotu z kapitału w Ameryce Łacińskiej do poziomu 20-22 proc. z obecnych 19 proc.

Banco Santander
Zobacz więcej

Banco Santander fot. Bloomberg

O ile w Europie Santander stawia na redukcję kosztów, o tyle w Ameryce Łacińskiej planuje zwiększyć inwestycje do ponad 30 proc. ryzykownych aktywów z 27 proc. obecnie

Większość cięć kosztów na Starym Kontynencie będzie wynikać z modernizacji IT, zwłaszcza w przypadku platform opartych na chmurze. Santander planuje również zintensyfikować proces konsolidacji w walczącym o przeżycie Banco Popular, który kupił za 1 euro w 2017 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy