Santander TFI zmienił prezesa

opublikowano: 31-03-2023, 17:41
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Marcin Groniewski zastępuje Jacka Marcinowskiego na stanowisku prezesa Santander TFI.

Rada nadzorcza powołała Marcina Groniewskiego na stanowisko prezesa Santander TFI. Stanowisko obejmie w sobotę 1 kwietnia 2023 r.

Marcin Groniewski jest związany z grupą kapitałową Santander Bank Polska (wcześniej BZ WBK) od 1998 r. Pracował głównie w obszarach rynków finansowych i kapitałowych. Od marca 2022 r. pełnił funkcję wiceprezesa Santander TFI.

Ustępujący prezes – Jacek Marcinowski – nadal będzie wspierał spółkę wiedzą i doświadczeniem. W najbliższych dniach zostanie powołany do rady nadzorczej TFI, w której ma objąć funkcję przewodniczącego.

Santander TFI jest jednym z sześciu TFI, których aktywa ulokowane w funduszach rynku kapitałowego od lat przekraczają 10 mld zł. W grupie największych TFI jest najmniejsze. Na koniec lutego 2023 r. aktywa netto funduszy polskiego Santandera wynosiły 13,2 mld zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane