SAP wynajmuje duży CRM

KA
22-02-2006, 00:00

SAP chce zaoferować dużym firmom możliwość wynajęcia systemu CRM. Szczegóły oferty będą znane w ciągu najbliższych kilku tygodni.

SAP chce w najbliższych miesiącach rozwijać możliwość dzierżawy modułów oprogramowania wspomagającego zarządzanie relacjami z klientami, wywodzącego się z systemu mySAP ERP. Usługa będzie dostępna także w Polsce. Aplikacje będzie można dzierżawić przez łącza telekomunikacyjne (ASP). Będą to moduły prekonfigurowane.

— Chodzi o to, by od podpisania umowy do uruchomienia aplikacji minęły nie więcej niż cztery tygodnie — podkreśla Tomasz Niebylski, menedżer produktu ds. CRM w SAP Polska.

Jako pierwsze, SAP zaoferuje elementy CRM odpowiadające za wsparcie sprzedaży, tj. rejestrowanie informacji o klientach, osobach kontaktowych, działaniach, kontaktach.

— Do czerwca udostępnimy aplikacje odpowiadające za marketing, czyli np. planowanie i prowadzenie kampanii reklamowych. Potem przyjdzie kolej na funkcje serwisowe, np. obsługę reklamacji — zapowiada Tomasz Niebylski.

Partnerem SAP w tym przedsięwzięciu będzie IBM. W jego centrum obliczeniowym będą stały serwery z aplikacjami przeznaczonymi do dzierżawy. Minimalny okres obowiązywania umów z klientami nie został jeszcze określony.

— Szczegółowe wytyczne dotyczące założeń kontraktowych będą znane w ciągu kilku najbliższych tygodni — zapowiada Tomasz Niebylski.

Znane są za to szacunkowe ceny usług. Z informacji centrali SAP wynika, że za dzierżawę jednego modułu dla jednego użytkownika przez jeden miesiąc trzeba będzie zapłacić około 75 USD. Jeśli użytkownik będzie korzystał ze wszystkich trzech modułów (wsparcie sprzedaży, marketing, serwis), cena jednego użytkownika wyniesie 125 USD. Stawki w Polsce będą zbieżne z tymi wartościami.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Innowacji / Technologie / SAP wynajmuje duży CRM