Sasin: zidentyfikowano ciało Marii Kaczyńskiej

PAP
12-04-2010, 13:26

Ciało małżonki prezydenta Marii Kaczyńskiej zostało zidentyfikowane. Realny termin sprowadzenia ciała do Polski to wtorek - poinformował w poniedziałek minister w Kancelarii Prezydenta Jacek Sasin.

Sasin powiedział w TVN24, że informację o zidentyfikowaniu ciała Marii Kaczyńskiej otrzymał za pośrednictwem minister zdrowia Ewy Kopacz.

"Będziemy chcieli, aby jak najprędzej ciało pani prezydentowej zostało sprowadzone do Polski" - podkreślił. "Jak najszybciej - to oczywiście nie uda się tego zrobić dzisiaj. (...) Wydaje się, że realny termin jest jutro około godzin południowych. To jest taki realny termin, kiedy moglibyśmy przywitać ciało pani prezydentowej na polskiej ziemi" - dodał Sasin.

"Będziemy się starali, żeby tak było" - zaznaczył.

Prezydent Lech Kaczyński i jego małżonka Maria zginęli w sobotę w katastrofie samolotowej pod Smoleńskiem. Śmierć poniosły w niej także 94 inne ważne dla Polski osoby. Ciało prezydenta zostało w niedzielę sprowadzone do Warszawy.(PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Sasin: zidentyfikowano ciało Marii Kaczyńskiej