Satelity SatRevolution czekają na start

opublikowano: 05-03-2019, 22:00

Wrocławska firma pochwaliła się gotowością technologiczną do wystrzelenia w przestrzeń kosmiczną Światowida i KRAKsatu.

17 kwietnia z bazy Mid-Atlantic Regional Spaceport na wyspie Wallops w Wirginii, czyli ośrodka badawczo-rozwojowego i kosmodromu należącego do NASA, ma zostać wyniesiona na orbitę okołoziemską rakieta Cygnus NG-11. Na pokładzie bezzałogowego statku zaopatrzeniowego umiejscowione zostaną dwa polskie nanosatelity. Producentem Światowida i KRAKsatu jest wrocławska firma SatRevolution. Spółka poinformowała, że są one gotowe do startu i zostały już przekazane amerykańskiemu przewoźnikowi NASA — spółce NanoRacks. Światowid jest mikrosatelitą obserwacyjnym. Jak wskazuje SatRevolution w komunikacie, „ma stanowić podwaliny pod konstelację nanosatelitów obrazowania Ziemi w czasie rzeczywistym”. KRAKsat, który powstawał we współpracy z Akademią Górniczo-Hutniczą w Krakowie, to nanosatelita wykorzystujący do sterowania swoim położeniem ciecz magnetyczną.

Założyciele
SatRevolution - Damian Fijałkowski (od lewej), Grzegorz Łapczyński, Grzegorz Zwoliński
– od kilku lat pracowali nad wystrzeleniem swoich satelitów na orbitę.
Zobacz więcej

Założyciele SatRevolution - Damian Fijałkowski (od lewej), Grzegorz Łapczyński, Grzegorz Zwoliński – od kilku lat pracowali nad wystrzeleniem swoich satelitów na orbitę. ARC

SatRevolution od kilku lat działa w branży kosmicznej i pracuje nad nanosatelitami. Myśli głównie o produkcji seryjnej na potrzeby agencji kosmicznych, ale także podmiotówprywatnych. Firma angażuje się również w inne projekty badawcze nad technologiamikosmicznymi. Ponadto chce spróbować sił na rynkach zagranicznych. W grę wchodzą zwłaszcza Stany Zjednoczone, gdzie branża „new space” jest rozwinięta znacznie lepiej niż w Europie. Spółka ogłosiła już uruchomienie biura w San Francisco. Obecnie kompletuje w nim zespół — w tym roku planuje zatrudnienie 10 osób.

Grzegorz Zwoliński, prezes SatRevolution, liczy na wsparcie ze strony tamtejszych inwestorów i funduszy venture capital. Amerykańskie biuro ma ułatwić firmie nawiązanie nowych kontaktów i ułatwić sprzedaż w Stanach Zjednoczonych.

bc64433c-8c2e-11e9-bc42-526af7764f64
Puls Innowacji
Najważniejsze informacje o rozwoju i finansowaniu nowych technologii. Ciekawostki ze świata gigantów, start-upów i funduszy VC
ZAPISZ MNIE
Puls Innowacji
autor: Anna Bełcik
Wysyłany raz w tygodniu
Anna Bełcik
Najważniejsze informacje o rozwoju i finansowaniu nowych technologii. Ciekawostki ze świata gigantów, start-upów i funduszy VC
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Bełcik

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu