Saudyjskie dostawy ropy nie są zagrożone-Naimi

POLIGRAFIA SPÓŁKA AKCYJNA
09-04-2002, 09:13

DUBAI (Reuters) - Saudyjski minister ds. paliwowych Ali al-Naimi powiedział, że światowe dostawy ropy nie są zagrożone z powodu konfliktu na Bliskim Wschodzie, podała wtorkowa arabska gazeta Asharq al-Awsat.

Zapytany, czy Arabia Saudyjska zwiększy produkcję ropy, by utrzymać jej ceny na stabilnym poziomie, al-Naimi, cytowany przez gazetę, powiedział, że "stanowisko Królestwa co do pewności dostaw było już wielokrotnie ogłaszane i nie sądzę, by cokolwiek mogło zagrozić dostawom na poziomie światowym".

"Cokolwiek będzie się mówić, w wielu wcześniejszych kryzysach potwierdziliśmy, że Arabia Saudyjska i OPEC są odpowiedzialnymi i pewnymi źródłami dostaw ropy" - powiedział minister, cytowany tym razem przez Saudi Gazette.

Gazety podały, że al-Naimi przemawiał w Jeddah po spotkaniu z niemieckim ministrem gospodarki. Nie jest pewne, czy jego wypowiedzi pochodzą sprzed ogłoszenia przez Irak wstrzymania dostaw ropy na miesiąc.

"Uważam, że pewność światowych, a w szczególności saudyjskich dostaw ropy nie jest zagrożona" - powiedział al-Naimi gazetom.

((Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 9700, fax +48 22 653 9780, warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: POLIGRAFIA SPÓŁKA AKCYJNA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / Saudyjskie dostawy ropy nie są zagrożone-Naimi