Scanmed coraz bliżej Carintu

AT
opublikowano: 28-04-2015, 17:50

Dwie spółki medyczne podpisały umowę o współpracy. Na początek.

27 kwietnia giełdowa grupa medyczna Scanmed podpisała umowę dotyczącą współpracy z siecią Carint, w skład której wchodzi 14 placówek specjalizujących się kardiologii i kardiochirurgii, zlokalizowanych na terenie Południowo- Wschodniej Polski.Obie spółki będę nie tylko razem szkoliły pracowników i współpracowały z zagranicznymi ośrodkami- naukowymi i badawczymi, ale też pozyskiwały granty europejskie i rozwijały technologie  telemedyczne z zakresu kardiologii. Dzięki umowie, Scanmed zwiększy swoją obecność w segmencie kardiologicznym, w którym jest szczególnie widoczny, po tym jak pod koniec zeszłego roku przejął kliniki Allenortu. Carint natomiast otrzyma dostęp do 35 placówek, wśród których znajdują się i przychodnie oraz szpitale. Strony zastrzegają, że to nie koniec współpracy (więcej w jutrzejszym wydaniu Pulsu Biznesu).

Co istotne, Scanmed i Carint miały okazję już razem współpracować- były właścicielami krakowskiej spółki kardiologicznej Carint Scanmed, zanim Scanmed sprzedał swoje udziały American Heart of Poland(AHP), klinikom kardiologicznym, które są obecnie w trakcie poszukiwania inwestora. 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AT

Polecane