Schenker zwiększa liczbę połączeń

Marcin Bołtryk
19-08-2004, 00:00

Operator logistyczny Schenker uruchomił nowe, stałe drobnicowe połączenia morskie między największymi portami azjatyckimi Szanghajem i Tajwanem a Gdynią.

— Skróciliśmy czas dotarcia towarów z portów Azji do Gdyni z 42 do 32 dni — zapewnia Piotr Kozłowski dyrektor zespołu spedycji morskiej i lotniczej w firmie Schenker.

Jesienią 2004 r. Schenker planuje otwarcie kolejnej morskiej, bezpośredniej linii drobnicowej z jednego z portów Indii do Gdyni.

Będące w trakcie fuzji firmy Spedpol i Schenker wchodzą w skład międzynarodowej grupy logistycznej Schenker. Spedpol dysponuje siecią 17 zintegrowanych informatycznie terminali i ponad 200 stałych połączeń samochodowych między nimi. Schenker specjalizuje się w rozwiązaniach logistycznych w oparciu o międzynarodową dystrybucję samochodową, lotniczą i morską. Obie firmy działają w globalnej sieci koncernu Schenker. Jesienią 2004 r. proces łączenia obydwu spółek ma zostać zakończony.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin Bołtryk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Transport i logistyka / Schenker zwiększa liczbę połączeń