Schetyna już nie wyklucza prywatyzacji KGHM

DI
opublikowano: 24-07-2009, 12:05

Wicepremier Grzegorz Schetyna, który w  czwartek dementował informację o możliwej prywatyzacji KGHM, dziś - w TVN24 - mówi, że już jej nie wyklucza. 

W środę Aleksander Grad przedstawił listę spółek, których akcje chce sprzedać skarb państwa. Znalazł się wśród nich KGHM, którego 41 proc. kontroluje państwo. W odpowiedzi związkowcy z KGHM ogłosili pogotowie strajkowej. Zareagował Grzegorz Schetyna, dementując informacje o pozbyciu się przez państwo udziałów w KGHM ("To jest nasze zobowiązanie jeszcze z kampanii wyborczej").

Dziś łagodzi zdanie.

- Nie mówię, że prywatyzacja w ogóle jest niemożliwa, ale żeby o tym mówić, trzeba bardzo dobrze się przygotować i wiedzieć, co się chce osiągnął. Uważam, że takie ogromne firmy jak KGHM, o znaczeniu strategicznym, nie powinny być prywatyzowane ot tak - mówi wicepremier w TVN24.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Schetyna już nie wyklucza prywatyzacji KGHM