Schmid o negocjacjach z inwestorami ws. prywatyzacji uzdrowisk

PAP
25-05-2010, 12:23

Wiceminister skarbu Joanna Schmid powiedziała PAP, że resort skarbu rozpocznie w czwartek negocjacje z  inwestorami, którzy złożyli wiążące oferty w sprawie kupna akcji Zespołu Uzdrowisk Kłodzkich oraz uzdrowiska "Połczyn" w Połczynie Zdroju.

"Do końca czerwca planujemy zamknąć proces negocjacji z potencjalnymi inwestorami w tej sprawie" - dodała wiceminister skarbu.

Do MSP wpłynęły trzy oferty wiążące na zakup Zespołu Uzdrowisk Kłodzkich. To największy w kraju kompleks uzdrowiskowy, położony w województwie dolnośląskim. Oferty złożyli: Zespół Uzdrowisk Polskich - Polanica Zdrój SA, Dopico sp. z o.o. w Warszawie oraz KGHM I Fundusz Inwestycyjny Zamknięty Aktywów Niepublicznych we Wrocławiu. Ten ostatni inwestor przekazał również do MSP ofertę wiążącą w sprawie kupna Uzdrowiska "Połczyn" w Połczynie Zdroju.

Schmid poinformowała, że resort skarbu rozpocznie w przyszłym tygodniu negocjacje z potencjalnymi inwestorami w sprawie kupna akcji uzdrowisk: Świeradów-Czerniawa w Świeradowie Zdroju, Cieplice w Jeleniej Górze, w Ustroniu oraz "Solanki" w Inowrocławiu. Również w tym przypadku MSP planuje zakończyć negocjacje do końca czerwca.

Wiceminister skarbu podkreśliła, że resort chce zakończyć prywatyzację tych uzdrowisk w trzecim kwartale.

MSP prowadzi obecnie prywatyzację z udziałem inwestorów wobec 10 spółek uzdrowiskowych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Schmid o negocjacjach z inwestorami ws. prywatyzacji uzdrowisk