SeaChange przejmuje DCC Labs

15-05-2016, 22:00

Amerykanie docenili polski zespół informatyków i programistów. Uznali, że ich kompetencje i wiedzę warto mieć u siebie.

Spółka technologiczna SeaChange kupiła za 8 mln USD całość udziałów spółki DCC Labs — 50 proc. należące do 7bulls.com i 50 proc. należące do jej prezesa Marka Kiełczewskiego, który jednocześnie objął stanowisko senior vice president consumer premises equipment (CPE) software w strukturze SeaChange International. Transakcja została zamknięta6 maja. Nabywca zapłacił gotówką i własnymi akcjami.

Skokowy wzrost

— Uważamy, że w usługach IT właściwym kierunkiem jest specjalizacja. W każdej ze spółek grupy rozwijaliśmy i rozwijamy kompetencje i know-how w dziedzinach dobrze dobranych do potrzeb określonych grup klientów. Zespół DCC Labs naprawdę solidnie zapracował na uznanie. Zdeterminowanie SeaChange International było wyjątkowe. Nowy właściciel, jako światowy lider działający na rynku telewizji cyfrowej, zapewni DCC Labs rozwój i skokowe zwiększenieskali obecności na światowych rynkach, na co spółka w pełni zasługuje — komentuje Konrad Wawruch, prezes 7bulls.com.

Kupując polską spółkę, Amerykanie postawili wszystko na jedną kartę — zamykają własną działalność operacyjną w zakresie oprogramowania dla urządzeń klienckich.

— To, że tak ważny gracz jak SeaChange International zainteresował się jedną z naszych spółek, potwierdza, że prowadzimy całą firmę w dobrym kierunku. Planujemy kolejne inwestycje, które też będą polegać na budowaniu unikatowch i solidnych kompetencji. Przypadek DCC Labs dowodzi, że duże międzynarodowe firmy stawiające na nowoczesność tego właśnie chcą od branży IT — dodaje Konrad Wawruch.

Dobrze dopasowani

Amerykańska spółka zajmuje się przede wszystkim rozwiązaniami dla telewizji cyfrowej i internetowej. Specjalizuje się w tworzeniu oprogramowania dla telewizji internetowej i kablowej. Zanim SeaChange International zdecydowała się na przejęcie polskiej firmy, zleciła DCC Labs stworzenie oprogramowania dekodera dla dużego europejskiego operatora siecikablowej oraz zaprojektowanie interfejsu i tzw. home gateway z wykorzystaniem nowoczesnej technologii RDK 2.1. Po udanej realizacji nadeszły kolejne zlecenia.

— Udana i sprawna realizacja wspólnych projektów przekonała nas, że doświadczenie i mocne kompetencje DCC Labs wyjątkowo dobrze pasują do naszej strategii nakierowanej na bardziej efektywne działanie. Przejęcie przełoży się na wysoką jakość i innowacyjność naszych usług i produktów — mówi Ed Terino, prezes SeaChange International. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Paulina Kostro

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Firmy / SeaChange przejmuje DCC Labs